Visiems kas nori susikurti savo internetinę svetainę ar jau turi, bet nori pasitobulinti, laikas nuo laiko prireiks sekančių naudingų nuorodų. Esu UAB „Interneto vizija“ fanas, tad domeno, hostingo ir SSL sertifikatų įsigijimo nuorodos bus šališkos. Tai nereiškia, kad kiti tiekėjai yra netinkami, tiesiog UAB „Interneto vizija“ teikiamos paslaugos ir klientų aptarnavimas man yra priimtinos, kad jas galėčiau rekomenduoti.

Jeigu dar neturite savo svetainės domeno, bet jau esate jį sugalvoję paspaudę ant nuorodos www.iv.lt pirmiausia turėsite galimybę pasitikrinti ar domenas vis dar laisvas. Jei domenas bus užimtas, tai esant galimybei sistema Jums pasiūlys alternatyvas su kitomis galūnėmis (.lt, .eu ir t.t.).

Domeno registravimo metu Jums bus pasiūlyta įsigyti hostingą (serverį kuriame talpinsite svetainę ir/ar el. paštus). Jeigu neketine pasirinkti kito tiekėjo galite pasirinkti ir serverį, tačiau, jei pasinaudosite Hostingo nuoroda žemiau Jūs gausite 10% nuolaidą, kuri Jums sugrįš į sąskaitą premijos pavidalu, kurią galėsite vėliau išnaudoti paslaugų atsiskaitymui.

Rekomenduoju domeną užsisakyti metams. Tačiau, jei įsigijimo metu bus didelė nuolaida domenui ir manote, kad domenas Jums bus reikalingas ilgam laikui tada siūlyčiau pirkti keliems metams. Pratęsiant domeną taikoma pilna kaina.

Rekomenduoju hostingą užsisakyti tam pačiam laikotarpiui (arba bent metams) kaip ir domeną. Tokiu atveju pratęsiant paslaugas neužmiršite vieno arba kito.

Svarbu: jeigu rinksitės kitą hostingo tiekėją ir norite naudotis WordPress sistema turite pasitikslinti ar hostingo tiekėjas užtikrins Jums reikalingus parametrus sklandžiai naudotis WordPress. Reikalingus parametrus galite rasti čia: https://wordpress.org/about/requirements/

Paspaudus žemiau esantį paveikslėlį 20% nuo Jūsų užsakymo sumos bus grąžinta Jums premijos pavidalu.

Hostingas Serveriai.lt

Apie SSL sertifikatus galite pasiskaityti www.sertifikatai.lt svetainėje arba paspaudus čia. Jeigu norite, kad Jūsų svetainė turėtų žalią spynelę šalia svetainės adreso, turite pasirinkti kokio sertifikato norite.

Pasinaudojus pateikta www.sertifikatai.lt nuolaida Jums nuo užsakymo sumos premijos pavidalu grįš 20%.

Sertifikatai.lt SSL

Jeigu naudositės interneto vizijos teikiamomis hostingo paslaugomis, WordPress sistemą galėsite įsirašyti pasinaudodami „Instalatron“ programa. Jeigu pageidaujate WordPress įsirašyti patys pirmiausia Jums reikės atsisiųsti WordPress failus. Tam galite pasinaudoti šia nuoroda: https://lt.wordpress.org/download/

Bet kuriai svetainei sukurtai su WordPress reikalingas temos šablonas arba tiesiog – Tema. Labai paprastai temas būtų galima skirstyti į nemokamas ir mokamas (Premium). Jeigu neturite programavimų žinių ir norite be jų apsiversti, rekomenduočiau pasirinkti Premium tipo temas. Jeigu svetainei reikalavimai maži, galbūt išsiversite ir su nemokamomis.

Nemokama: https://lt.wordpress.org/themes/browse/popular/

Premium: https://themeforest.net/

Svarbu: renkantis Premium temą būtinai atkreipkite dėmesį kada ji buvo paskutinį kartą atnaujinta. Nepriklausomai nuo to, kad Tema vis dar pardavinėjama ji gali būti nebeprižiūrima, tad atėjus laikui atsinaujinti WordPress sistemą ji gali būti nesuderinama su sena Temos versija. Tokiu atveju gali sutrikti Jūsų svetainės veikimas.

Norint pridėti papildomų funkcijų Jūsų svetainei be programavimų žinių galite įsidiegti modulius vadinamus įskiepiais. Šie įskiepiai gali padėti lengviau administruoti turinį ar svetainės veikimą Jūsų administravimo panelėje arba pridėti papildomų funkcijų svetainės vartotojams. Įskiepius taip pat kaip ir temas galimas skirstyti į nemokamus ir mokamus (Premium). Ir taip pat kaip su temomis atkreipkite dėmesį į paskutinę atnaujinimo datą bei ar įskiepis suderinamas su Jūsų naudojama WordPress versija.

Nemokama: https://lt.wordpress.org/plugins/

Premium: https://codecanyon.net/category/wordpress/

Reikia pagalbos ar tiesiog konsultacijos?